Wygraj dermokosmetyki do cery mieszanej NORMACell

Czas trwania konkursu: 11.08.-11.09.2010

Pytanie: Jakie są 4 składniki nawilżające zastosowane w dermokosmetycznej serii NORMACell?

Do wygrania: 3 zestawy dermokosmetyków NORMACell – krem na dzień z filtrami UVA/UVB + mleczko NORMACell

DIAGNOZA – SKÓRA MIESZANA

Cera mieszana zaliczana jest do jednej z trudniejszych w prawidłowej pielęgnacji. Skóra mieszana charakteryzuje się strefą T z nasilonym wydzielaniem sebum w partiach tłustych oraz partiami skóry suchej, podrażnionej, napiętej, nawet łuszczącej się, co powoduje stały dyskomfort zdrowotny i estetyczny. Skóra mieszana źle reaguje na stres i agresywne czynniki zewnętrzne oraz zmiany hormonalne.

STREFA TŁUSTA „T” w rejonach czoła, nosa i brody jest gruba, błyszczy się na skutek nadmiernego wydzielania sebum, co sprzyja namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów. Zaburzenia keratynizacji w obrębie mieszka włosowego i zwężenie kanału wyprowadzajcego sebum powodują natomiast zmiany trądzikowe – zaskórniki, zmiany zastoinowe, krosty i rozzerzone pory.

STREFA SUCHA to skóra pozbawiona ochrony lipidowej, jest napięta, szorstka, podrażniona i wrażliwa, co prowdzi również do zmian zapalnych. Jednocześnie szybciej pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność i spreżystość.

Program dermokosmetyczny NORMACell działa normalizująco i kojąco, przywraca właściwą aktywność gruczołów łojowych – redukuje poziom wydzielania sebum w partiach tłustych i wzmacnia przepływ sebum w partiach suchych. Składniki aktywne silnie nawilżają skórę mieszaną, działają natychmiastowo i długotrwale – uaktywniają ilościowo i jakościowo kanały transportu mocznika w synergii z kanałami aquaporynowymi, poprzez stymulację tzw.AQUAPORYN czyli białek ułatwiających transport wody między komórkami oraz redukuje utratę wody i mocznika w skórze.

Efektem działania zabiegu NORMACell jest aksamitna, doskonale nawilżona skóra z przywróconym komfortem świeżości, czystosci i ukojenia objawów podrażnień.

Poznaj odpowiedź na pytanie konkursowe »

Odpowiedzi prosimy nadsyłać do portalu Twoja-kosmetyczka.pl »

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *