Kolagen i elastyna w skórze

Każdy z nas, kto stosuje kosmetyki do cery dojrzałej słyszał, iż kolagen i elastyna są niezbędne dla zachowania młodej skóry, ale czy wiemy dlaczego? Po pierwsze, ważne jest, aby dokładnie poznać te dwa zasadnicze składniki naszej skóry.

Kolagen jest podstawPeptydy_www-250x163owym białkiem budulcowym, które znajduje się w całym ciele; łączy i wspiera tkanki, w tym skórę, kości, mięśnie, ścięgna, chrząstki i narządy. Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej i jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Elastyna jest białkiem w tkance łącznej, która jest odpowiedzialna za tworzenie struktury skóry i narządów. Pozwala skórze wrócić do dawnego kształtu po rozciągnięciu. Jednak pamiętajmy, że ma ona swoje granice rozciągania, co łatwo zaobserwować na naszej skórze w postaci rozstępów. Razem, kolagenu i elastyna utrzymują strukturę tkanek i pomagają utrzymać określony kształt. Gdy twoja skóra traci kolagen, traci też elastyczność. Średnio tracimy około 1% naszego kolagenu co roku po ukończeniu 20 go roku życia!

Im więcej kolagenu tracimy, tym szybciej pojawiają się linie i zmarszczki na naszej skórze. Dlatego istotne jest, aby zwiększyć nasz naturalny poziom kolagenu lub przynajmniej utrzymać go przez pewien czas na stałym poziomie. Opóźni to starzenie się naszej skóry. Ważny jest zwłaszcza nasz styl życia, odpowiednie żywienie, niestosowaniu używek, zapewnienie odpowiedniego czasu na sen itp. Znając właściwości kolagenu i elastyny, pamiętajmy, aby zawsze kupować produkty (np. kosmetyki do cery dojrzałej), które w swym składzie zawierają kolagen lub elastynę lub substancje wpływające na naturalną syntezę tych białek w skórze.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *