Kiedy udać się do dermatologa?

Problemy skórne, które utrzymują się dłużej niż 7 dni należy zgłosić do specjalisty. Powinniśmy pamiętać, że nawet ugryzienia owadów są niebezpieczne i należy je konsultować z lekarzem.

Wielu dermatologów zajmuje się jednocześnie alergologią, wenerologią, medycyna tropikalną – zatem w przypadku niewiedzy dotyczącej naszego schorzenia rozsądnie jest udać się do specjalisty z szerokim wachlarzem możliwości. Wszelkie zmiany płytki paznokcia lub wypadania włosów należy niezwłocznie konsultować z lekarzem, gdyż w wielu przypadkach powodem powstania zmian może być podłoże wynikające z dużo poważniejszych chorób.

Pamiętajmy również, iż wielu dermatologów zajmuje się estetyką oferując w zakresie swych usług wypełniacze, toksynę botulinową, mezoterapię, nici liftingujące, osocze bogatopłytkowe, przeszczepy tłuszczu, ale również konsultacje dotyczące doboru odpowiednich produktów pielęgnacyjnych takich jak kosmetyki do skóry wrażliwej. Bardzo często problemy skórne nie kwalifikują się do miana konkretnej dermatozy wynika to z nie jasnych delikatnych objawów skórnych, które w tym przypadku niezwykle ważna jest codzienna profilaktyka czyli kosmetyki do skóry wrażliwej, oraz obserwacja nasilenia objawów gdyż w każdej chwili nie jasne objawy mogą aktywować się w postaci uciążliwej dermatozy. Wielu dermatologów zajmuję się również diagnozowaniem oraz terapią problemów naczyniowych z wykorzystaniem ostrzykiwania lub terapii laserowych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *