Jakie dermokosmetyki na lato?

Pytanie wydaje się być całkiem błahe i większość osób odpowiedziałaby po prostu „z filtrem”. Tymczasem w upalny dzień sam filtr SPF nie spełnia przesłanek odpowiedniego kosmetyku. Oczywiście jest on niezbędny, jednak nadal nie wystarczający.

W czasie upałów skóra traci bardzo dużo wody. Najskuteczniejszym sposobem uzupełniania tej utraty jest oczywiście picie niegazowanej wody mineralnej. Należy działać również od zewnątrz stosując dermokosmetyki silnie nawilżające i ujędrniające.  Jeżeli się opalamy niezbędny jest oczywiście krem z filtrem – najlepiej powyżej 25. Jeżeli nasza aktywność na słońcu ogranicza się do przemieszczania się między pracą, a domem wystarczą kosmetyki pielęgnacyjne z filtrem SPF minimum 15. „O nawilżenie skóry trzeba koniecznie zadbać – zaniedbania w tej materii mogą po jednym sezonie spowodować, że nasza skóra będzie wyglądać nawet na 5lat starszą” – tłumaczy kosmetolog Agnieszka Kowalska z Chantarelle. „Warto robić maseczki nawilżające czy spryskiwać skórę nawilżającą mgiełką z mikroelementami. Skóra w lecie naprawdę ma ciężkie zadanie do wykonania”.

Co jest najgroźniejsze latem?

Pośród kilku groźnych czynników warto wspomnieć jeden szczególnie  agresywnie działający na skórę i to w dodatku od wewnątrz. Są to wolne rodniki, których nadmiar jest realnie szkodliwy dla skóry i całego organizmu Za jeden z bezpośrednich i podstawowych czynników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu uważane są wolne rodniki. Ich szkodliwy wpływ na komórki wiąże się nie z samym ich występowaniem, lecz polega na zachwianiu równowagi między powstawaniem tych cząsteczek a ich neutralizacją. Nadmiar wolnych rodników niszczy struktury komórek całego organizmu, także skóry, powodując nieodwracalne uszkodzenia i jej przyspieszone starzenie się – mechanizmy obronne komórek nie są w stanie „nadążyć” z naprawianiem uszkodzeń. Efekt – skóra ścieńczona i szara, o niezdrowym kolorycie, sucha i pozbawiona naturalnej sprężystości, widocznie starsza niż wskazywałby wiek.

Jeżeli zatem chcemy się opalać, róbmy to z rozwagą, ostrożnie i nie narażajmy skóry na niepotrzebne ryzyko poparzenia. Słońce może wyrządzić nieodwracalne szkody, chrońmy zatem swoje zdrowie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *