Jaki mam rodzaj skóry?

Upewnij się, że wiesz, jaki masz rodzaj skóry. W wielu drogeriach i aptekach można nabyć specyficzne testy w postaci bibułki, które pomogą określić tłustość skóry. Jeśli w bocznych partiach twarzy, na policzkach masz suchą skórę, a w okolicach nosa, na czole i brodzie skóra jest tłusta to możesz mieć pewność że Twój rodzaj skóry to cera mieszana.

W tym przypadku pierwszym krokiem, który powinniśmy uczynić jest przemyślany zakup odpowiedniego produktu do codziennej pielęgnacji. Będzie nim zawsze krem do cery mieszanej jako idealnie zbalansowany produkt, który nada się do różnego rodzaju skóry występujących na obszarze Twojej twarzy. Krem do cery mieszanej będzie gwarantował zarówno nawilżenie skóry suchej jak i dbał o pielęgnację skóry tłustej. Przy doborze kremu na dzień zwróć uwagę, aby zawierał wysoki filtr UVA/UVB, minimalnie o SPF 15. Zapewni on odpowiednią ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Wiele kremów do cery mieszanej ma jednocześnie właściwości złuszczające lub przeciwstarzeniowe, jednak należy pamiętać, że im więcej składników tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnienia skóry. Bezwzględnie istotne jest wykluczenie produktów zawierających w swym składzie elementy barwiące lub zapachowe, ze względu na bardzo silne drażnienie skóry i nasilanie zmian skórnych.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *