Jak właściwie pielęgnować skórę zimą?

Zimowa pogoda wpływa na skórę na kilka sposobów. Sucha skóra jest najczęstszym wynikiem sezonowej zmiany pogody. Mroźne zimne powietrze redukuje wilgoci w skórze i wysusza naturalne substancje natłuszczające w skórze. Mroźne zimowe wiatry powodują również powstawanie zmian naczyniowych. Zimne powietrze prowadzi do powstawania szorstkiej, popękanej skóry. Dużym problemem w okresie zimy są znaczne wahania temperatur w cyklu dobowym, po mrożącym spacerze udajemy się do mocno nagrzanego oraz wysuszonego pomieszczenia, które tylko pogorsza objawy.

 

Niezwykle istotne jest podjęcie kroków, aby chronić skórę poprzez ostrożne decyzje dotyczące kosmetyków do pielęgnacji codziennej. Planując swój schemat pielęgnacji skóry zimą, należy upewnić się, aby rozważyć istniejące choroby skóry. Zimowa pogoda nie tylko podrażnia zdrową skórą, ale również może zaostrzyć obecne problemy skórne. Jeśli masz problemy skórne, takie jak łupież, łuszczyca czy stan zapalny skóry, należy pamiętać, że zima objawy mogą się zaognić.

 

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody, jednak z pewnością można przewidzieć, co robić, aby zabezpieczyć się niechcianymi objawami. Jeśli Twoja skóra jest sucha i swędząca podczas zimy, pierwszym etapem jest sprawdzenie swojego mydła. Postaraj się zaopatrzyć w kosmetyki nawilżające o właściwościach myjących. Do prania odzieży, spróbuj użyć proszku do prania dla alergików. Każdy wie, że to ważne, aby nosić ciepłe ubrania i buty w czasie zimnej pogody. Jednakże, nie każdy pamięta, że warstwy ubrania mogą również wpływać na zdrowie Twojej skóry. Unikaj noszenia tkanin takich jak wełna, która powoduje swędzenie Twojej skóry. Spróbuj nosić miękkie tkaniny, takie jak bawełna, które umożliwią skórze swobodne oddychanie. Ponadto, należy pamiętać, że jeśli twoje ubrania stają się mokre, należy jak najszybciej zmienić je na suche, gdyż mokra odzież może podrażniać skórę.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *