Jak upolować okazję?

Polowanie na okazje stało się w ostatnich czasach prawdziwym sportem! Nie można się temu dziwić, skoro „polując” można oszczędzić od 10% nawet do 50% wartości kupowanego przedmiotu. Do tego dochodzą rozmaite programy punktowe, rabatowe i partnerskie, które warto uwzględnić.

Oczywiście nie każdy „łup” tak naprawdę się opłaca. Dlaczego? Gdyż nie sztuką jest kupić coś tanio, czego się nie szukało, a jedynie znalazło przy okazji. Sztuką jest natomiast szukać czegoś przez krótki czas i oszczędzić około 100-200zł przy zakupie za 1000zł. Jak polować? To zależy od kategorii rzeczy, którą chcemy nabyć. Każdy ma oczywiście swoje przetarte szlaki, ale być może komuś nasze rady mimo to się przydadzą.

1. Jak oszczędzić na biletach lotniczych i wakacjach?

Niestety ta dziedzina nie należy do najłatwiejszych – dlaczego? Otóż ta dziedzina posiada własnych zaprawionych w boju łowców okazji, których ciężko prześcignąć. Tutaj pozostaje polecić jedynie stronę http://fly4free.pl , która jest bezkonkurencyjna w przekazywaniu informacji o najlepszych ofertach, które pojawiają się na rynku. Bombaj za 1600zł, Paryż za 300zł i tak dalej – warto odwiedzić! Przed zakupem wakacji – wczasów warto przeszukać kilka portali z ofertami, gdyż ta sama oferta potrafi trafić się taniej na innej stronie internetowej.

2. Jak upolować okazję w sprzęcie AGD?

Tutaj sprawa ma się o wiele lepiej – jak wiadomo AGD wymienia się przy okazji remontu lub awarii, jednak zwykle istnieje możliwość dogłębnego przekopania internetu. Najlepszą wyszukiwarką (subiektywnie) może poszczycić się Euro RTV AGD, gdzie można rozpocząć poszukiwania. Zdarzają się tam również intratne promocje, a co do zasady jest taniej niż w realu. Zatem, jeżeli Euro czy Electroworld to warto zamówić przez internet i odebrać przesyłkę w salonie. Zanim jednak zamówimy, udajemy się na Ceneo, nokaut, radar lub skąpca i wpisujemy nazwę artykułów w pole szukaj. Zwykle szukany sprzęt jest wyjściowo tańszy od supermarketów o 200zł, nawet 300zł czy więcej złotych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup – należy przeliczyć, czy to faktycznie się opłaca po dodaniu kosztów wysyłki i sprawdzić czy jest opcja odbioru osobistego (można wybrać tę opcję w porównywarce). Lepiej kupować ze sklepów sprawdzonych, z wieloma pozytywnymi opiniami.

Można poszukać również na Allegro – w sekcji sklepy, a dla wytrwałych pozostają gazetki. Dni bez VAT w różnych supermarketach zawierają czasem ciekawą ofertę, przed kupnem polecam jednak sprawdzić w porównywarce, żeby nie przepłacić 😉

CDN

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *