Jak spędziliśmy ubiegłe wakacje?

Słońce, palmy, ciepłe morze  o takich wakacjach marzy większość z nas, ale tylko niewielu udaje się te marzenia zrealizować. Czy kryzys dotknął także branżę turystyczną? Z badań firmy Sedlak&Sedlak wynika, że 22% Polaków nie wyjechało w tym roku na wakacje. To więcej niż rok temu, wtedy było ich tylko 12%.

Użytkownikom portalu HolidayCheck.pl kryzys nie straszny. Ponad 31% wyjechał podziwiać piramidy w Egipcie, co 4-ty polski turysta wyjechał do Turcji, a 24% Polaków odwiedziło inny kraj, tak jak zrobiła to 3-osobowa rodzina pana Jerzego, która na przełomie czerwca i lipca była na Krecie. Cała wycieczka kosztowała 4 tysiące złotych.

Amatorów wypoczynku w kraju też nie brakuje, co widać po zatłoczonych plażach nad Bałtykiem lub kempingach na Mazurach. „Jadę na całe dwa tygodnie na Mazury, po wyczerpującej pracy należy mi się odpoczynek, jeśli
mam pracować dobrze, muszę dobrze wypocząć”  mówi pani Anna. Odwiedzając polskie lotniska, wybrzeże Bałtyku, góry czy Mazury widać było, że Polacy podróżują, bo chcą odpocząć, zwiedzić, bo jak wiadomo podróże kształcą i kryzys im nie straszny.

Tekst: Magdalena Kowalik

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *