Jak powstają zmarszczki?

Powstawanie zmarszczek towarzyszy wielu zwierzętom jednak jedynie rasa ludzka przywiązuje do nich tak dużą wagę. U wielu osób nawet jedna widoczna zmarszczka może wprawić nas w złe samopoczucie.

 

Firmy kosmetyczne wydają rocznie setki milionów dolarów, aby pomóc ludziom i zredukować zmarszczki wykorzystując wypełniacz zmarszczek lub zapobiegać ich powstawaniu stosując preparaty typu krem przeciwzmarszczkowy. Należy pamiętać, że zachowanie silnej zdrowej skóry nie jest potrzebą wynikająca jedynie z obniżonej estetyki, przede wszystkim jest to bardzo istotna kwestia zdrowotna. Starzejąca się skóry oraz powstające zmarszczki mogą przyczynić się do powstawania raka skóry. Większość osób, u których zmarszczki powstają bardzo szybko nadużywa opalania niszcząc skórę. Charakterystycznym przykładem potwierdzającym tezę, iż promieniowanie słoneczne jest głównym czynnikiem powodującym starzenie skóry jest skóra zawodowych kierowców, którzy bardzo często po lewej stronie twarzy mają znacznie więcej zmarszczek niż po prawej stronie.

 

Jak powstają zmarszczki? Zacznijmy od budowy skóry, która składa się z dwóch warstw. Najbardziej zewnętrzna warstwą jest naskórek, który składa się głównie z martwych komórek skóry, pełniących funkcje ochronne. Poniżej znajduje się warstwa skóry właściwej, która zawiera białka o nazwie kolagen, tworzących charakterystyczne włókniste struktury, które nadają skórze elastyczność oraz są głównym rusztowaniem.

 

Zmarszczki powstają zarówno w naskórku oraz skórze właściwej – a ich wygląd jest zależny od warstwy, w której powstają. Z wiekiem skóra traci poziom nawilżenia skóry, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek, dlatego tak istotne jest aby stosować nie tylko kosmetyki przeciwzmarszczkowe, ale również krem nawilżający. W głębszych warstwach skóry elastyna oraz kolagen z wiekiem ulega rozpadowi na skutek tego rusztowanie skóry zaczyna znacznie się przerzedzać. Przy tych wszystkich problemach tkanka tłuszczowa również zaczyna zanikać. Wszystkie te efekty powodują powstawanie głębszych zmarszczek i bruzd. Dlatego skutecznym rozwiązaniem jest wypełniacz zmarszczek.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *