Jak działa kwas migdałowy?

Jak działa kwas migdałowy w porównaniu do innych alfa-hydroksykwasów. Aspekty antiagingowe. Jednym z najczęściej stosowanych alfa-hydroksykwasów w produktach kosmetycznych takich jak krem do cery tłustej lub krem do skóry dojrzałej jest kwas glikolowy. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Cosmetic Dermatology, kwas migdałowy wykazuje działanie zbliżone do kwasu glikolowego. Jego główne zastosowanie w terapii antiagingowej to spłycanie drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i nawilżenia skóry oraz redukcja blizn potrądzikowych i przebarwień.

Analizując liczne publikacje naukowe okazuje się ze kwas migdałowy posiada pewną przewagę nad kwasem glikolowym. Kwas migdałowy wykazuje znacznie mniejsze zaczerwienienie, łuszczenie i podrażnienie skóry, która jest częstym problemem z innymi alfa-hydroksykwasami. Osoby posiadające mocną pigmentację skóry często mają problemy z wykorzystaniem kwasów owocowych ze względu na podrażnienia jakie powodują. Podrażnienie to może stymulować komórki produkujące pigment, aby produkować więcej melaniny, zwłaszcza u osób z naturalnie ciemną karnacją. Ten problem wydaje się praktycznie nie istnieć w przypadku kwasu migdałowego.

Tak więc, kwas migdałowy jest lepszym wyborem dla osób z dużą ilością pigmentu w skórze, a także osób z wrażliwą skórą którzy mogą wystąpić nadmierne podrażnienie z innymi alfa-hydroksykwasami. Następnym razem kupując krem do cery tłustej lub krem do skóry dojrzałej spróbuj krem zawierający kwas migdałowy zamiast kwasu glikolowego i przekonaj się osobiście o jego zbawiennym działaniu.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *