Jak dobrać kosmetyki dla cery mieszanej?

Kosmetyki do skóry mieszanej to już bardzo popularne preparaty na półkach drogerii i aptek, jednak pamiętajmy, że nie każdy krem lub balsam będzie nadawał się dla Twojej skóry. Przy tak szerokich możliwościach, zawsze wybierajmy krem do cery mieszanej zawierający jak najmniejszą ilość substancji barwiących, zapachowych oraz konserwujących. Niektóre kosmetyki do skóry mieszanej tylko z nazwy są dedykowane dla problemów cery mieszanej, gdyż niektóre substancje zawarte w tych produktach mogą drażnić skórę powodując nadmierną produkcję łoju, a tym samym zaogniać jeszcze bardziej różnicę miedzy skórą suchą, a tłustą występującą na naszej twarzy.

W wielu przypadkach skutecznym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z jednego uniwersalnego produktu, jakim może być krem do cery mieszanej na rzecz dwóch oddzielnych produktów lżejszych kremów dla skóry tłustej oraz cięższych dla skóry suchej.

Niestety w wielu przypadkach obszar suchy i tłusty cery mieszanej nie jest rozdzielony jedną grubą linią. Zazwyczaj mamy do czynienia z warstwą przejściową, która jest najbardziej problematyczna. W wielu przypadkach samo odstawienie produktów pielęgnacji codziennej w postaci kremów i balsamów daje zauważalną poprawę stanu skóry.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *