Jak dbać o skórę w przypadku cery mieszanej?

Pielęgnację zacznij od delikatnego mycia.

Zawsze korzystaj z produktów delikatnych, lekkich, które mają łagodne działanie, dzięki temu ograniczysz prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. W przypadku skóry mieszanej z przeważającym obszarem skóry suchej, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie pieniącego się żelu do mycia. Jeśli na Twojej skórze przeważa skóra tłusta, odpowiedni będzie lekka emulsja lub żel do mycia. Pamiętajmy, że wszelkie kosmetyki do skóry mieszanej nie powinny zawierać substancji drażniących w postaci barwników oraz substancji zapachowych, gdyż mogą nasilać niepożądane objawy.

Użyj odpowiedniego toniku do naprawy skóry.

Jeśli korzystasz z toniku, nie może on również zawierać żadnych substancji drażniących jak alkohol, mentol lub ekstraktów z owoców cytrusowych. Należy używać tylko toników, które zawierają optymalną dla skóry dawkę składników aktywnych o właściwościach przeciwutleniających i naprawczych.

Chroń skórę przed uszkodzeniem słonecznym.

Krem na dzień z wysokim filtrem UV należy stosować codziennie, przez cały rok. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek i zatrzymasz inne objawy starzenia się skóry! Jeśli masz skłonność do powstawania wyprysków, również wybrany podkład i puder powinny zapewnić ochronę przed słońcem. W przypadku wrażliwej skóry i trądziku różowatego wybierz filtry przeciwsłoneczne zawierające tylko dwutlenek tytanu lub tlenek cynku jako składniki czynne.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *