Główna przyczyna zmarszczek: ekspozycja słoneczna

Opalenizna wcale nie jest zdrowa. Ciemna opalenizna jest oznaką uszkodzenia skóry, dowodem, że promienie ultrafioletowe słoneczne dostały się w głąb skóry i uszkodziły jej strukturę.

Większość zmarszczek powstaje w wyniku negatywnego działania promieniowania ultrafioletowego na naszą skórę, jednak wiele z tych procesów można nie tylko zahamować, ale również odwrócić.

Co możesz zrobić samodzielnie:

  • Stosować kosmetyki do skóry dojrzałej z filtrem ochronnym minimum SPF15.
  • Ręce, szyja, dekolt i twarz są szczególnie narażone na zniszczenia posłoneczne, ze względu na częstą ekspozycję, dlatego zwykło się mówić, że wiek kobiety można poznać po dłoniach i szyi.
  • W pielęgnacji codziennej stosując kosmetyki do skóry dojrzałej pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry.

Kolejna częstą przyczyną powstawania zmarszczek są papierosy. Ponad wszelką wątpliwość, palenie jest szkodliwe dla skóry. Palenie przyspiesza proces starzenia się, marszcząc skórę, czyniąc ją znacznie starsza niż powinna wyglądać w danym wieku.

Wczesne zmarszczek są widoczne pod mikroskopem u palaczy już w wieku 20 lat. Z biegiem lat stan naszej skóry bardzo szybko się pogarsza, jednocześnie wielu palaczom przybywa charakterystycznych tzn. zmarszczek palacza umiejscowionych nad górna wargą. Pamiętajmy, że dym tytoniowy daje skórze także niezdrowy odcień.

Co możesz zrobić: nie wydawaj rocznie sporych sum na zabiegi medycyny estetycznej i specjalistyczne drogie kremy tylko po to, aby zniwelować działanie papierosów. Prościej zrezygnować z tego nałogu. W tej chwili istnieje wiele skutecznych metod walki z nałogiem.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *