Gładka skóra – marzenie każdej kobiety

Aby utrzymać skórę gładką, należy regularnie złuszczać i nawilżać ją codziennie. Ważne jest również, aby stosować krem na dzień z filtrem UV przed wyjściem na zewnątrz, i pić odpowiednią ilość wody. Niezależnie od wszystkich czynników zewnętrznych, pamiętajmy ze nieuregulowane hormony oraz zła dieta może zrobić spore spustoszenie w naszym organizmie, za czym idzie w naszej skórze. Jeśli robisz wszystko, i nadal nie jesteś zadowolony z wyglądu twojej skóry, nie martw się. Krem z kwasami i kosmetyki nawilżające to nie wszystko, postaraj uregulować poziom swoich hormonów (odwiedź endokrynologa) oraz ustabilizuj swoją dietę. Wielu z nas słowo dieta kojarzy z wyrzeczeniem wszystkich kulinarnych przyjemności na rzecz utraty zbędnych kilogramów. Poprzez zastosowanie zbilansowanej diety możemy osiągnąć znaczną poprawę naszej skóry oraz samopoczucia. Oczywiście dieta nie jest rozwiązaniem dla każdego wielu z nas woli poddać się zabiegom estetycznym, które w znacznie szybszy sposób poprawią stan naszej skóry jednak należy liczyć się ze sporą większym wydatkiem.

 

Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, które poprawią parametry naszej skóry. Głównym zabiegiem są wszelkie formy peelingów, począwszy od kremu z kwasami, kończąc na peelingach laserowych. Złuszczanie skóry to naturalny proces, który regularnie zachodzi w naszej skórze. W ciągu minuty nasza skóry złuszcza imponującą ilość blisko 40 tys. martwych komórek naskórka, jeszcze bardziej zdumiewający jest fakt, iż w ich miejsce skóra produkuje taką samą ilość nowych komórek. Skóra regularnie przechodzi proces samo niszczenia i samo regeneracji dając nam szanse na odbudowę wrażliwej skóry, którą tak bardzo narażamy na ciągłe uszkodzenia.

 

Peeling pomaga przyspieszyć ten proces pozbywania się martwych komórek skóry i są trzy różne sposoby, aby to zrobić. Najczęstszą formą peelingi są kosmetyki z kwasami lub produkty odpowiedzialne za peeling mechaniczny. Stosowanie codziennie kremu z kwasem lub używanie mydła z mikro ziarenkami, które fizycznie złuszczają naskórek dają nam delikatny efekt peelingu codziennie, redukując stopniowo dodatkowe warstwy martwej skóry. Jest to forma, która nadaje się dla osób, które posiadają wrażliwą skórę podatną na zaczerwienienia. Częstym rozwiązaniem są tez kosmetyki zawierające enzym, który rozpuszcza martwy naskórek. Intensywne formy peelingu takie jak średnio lub mocno stężony kwas lub peelingi laserowe należy pozostawić dla lekarzy i wykonywać je w prywatnych gabinetach medycyny estetycznej. Łatwo zobaczyć, jak usuwając martwe komórki skóry można szybko i sprawnie wygładzić strukturę swojej skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *