Geneza skóry tłustej

Tłusta skóra jest jednym z najtrudniejszych typów skóry dla codziennej pielęgnacji. Cera z łojotokiem ma najczęściej skłonności do tworzenia się wyprysków i zaskórników oraz stanów zapalnych. Może ona również zmieniać się zależnie od pory roku: od stanu bardzo tłustej skóry poprzez normalną, aż do suchej. Zmienność tłustej skóry zależy przede wszystkim od metod jej kontroli i pielęgnacji.

Wystąpienie skóry tłustej spowodowane jest przez nadczynność gruczołów łojowych, które są aktywowane przez różne bodźce, takie jak hormony, wilgotność, ciepło, kosmetyki oraz agresywne szorowanie i mycie. Organizm w sposób naturalny produkuje sebum, aby utrzymać skórę nawilżoną i zdrową. Jednak zbyt duża ilość łoju może spowodować pojawienie się licznych wyprysków, a co za tym idzie wystąpienie stanów zapalnych. Leczenie i pielęgnacja skóry przy tym problemie jest bardzo trudna i uciążliwa. Zazwyczaj redukcja tych objawów polega na stosowaniu środków zewnętrznych, takich jak krem do cery tłustej o odpowiednio dobranym składzie. Codzienna pielęgnacja tłustej cery jest niezwykle ważna. Zazwyczaj pojedynczy krem do cery tłustej nie jest wystarczający, należy zadbać o kolejne produkty myjące, tonizujące. Przydatny może okazać się również krem matujący, który poza redukcją niedoskonałości skóry, ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Przy pielęgnacji cery tłustej niezwykle ważne jest także odpowiednie oczyszczenie skóry stosując zawsze specjalnie opracowane preparaty dedykowane dla tego problemu. Ważny jest dobór optymalnej temperatury, aby nie podrażniać gruczołów łojowych wywołujących nadprodukcję łoju. Odpowiednia tonizacja skóry oraz krem do cery tłustej o właściwościach przeciwstarzeniowych – będzie idealnym zakończeniem.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *