Fotostarzenie – dermokosmetyki C’Modular AGE

Na starzenie się skóry składają się  dwa równolegle zachodzące procesy tj. starzenie endogenne (wewnątrzpochodne) i egzogenne (zewnątrzpochodne). Do czynników środowiskowych odgrywających najważniejszą rolę w procesie starzenia się skóry należy promieniowanie ultrafioletowe(UV), dym tytoniowy, zanieczyszczenie środowiska, niehigieniczny tryb życia, mało snu, stresy, zła dieta.

Fotostarzenie to proces starzenia się skóry i niekorzystnych zmian mutagennych pod wpływem promieniowania UV.

Wyróżniamy trzy podzakresy promieniowania UV:

 • UVA (320-400nm) niskoenergetyczne ale docierające  poprzez naskórek do skóry właściwej. Natężenie tego promieniowania jest takie samo przez cały dzień, niezależnie od pogody i pory roku. Przenika przez chmury i szyby okienne i samochodowe. Te promienie odpowiedzialne są za starzenie się skóry. Promienie UVA stanowią ok. 95% całego ultrafioletu docierającego do ziemi. Promienie UVA mają znacznie mniejszą aktywność rumieniotwórczą . natomiast wywołują przebarwienia natychmiastowe i reakcje opóźnione.
 • UVB (290-320nm) wysokoenergetyczne. Dociera do warstwy podstawnej  naskórka, powoduje rumień i oparzenia słoneczne. Promienie te stanowią ok. 5% promieniowania ultrafioletowego. W naszej szerokości geograficznej nie docierają one do Ziemi w okresie późnojesiennym i zimowym.
 • UVC (200-290nm) praktycznie w całości pochłaniane są przez warstwę ozonową. Mają wysoką aktywność mutagenną , rumieniotwórczą i bakteriobójczą.

Jak wynika z powyższego podziału promienie UV wywierają wpływ zarówno na naskórek jak i na skórę właściwą. W naskórku dochodzi do pogrubienia warstwy rogowej- hiperkeratynizacji. Jest to naturalny mechanizm obronny skóry przed szkodliwym wpływem promieni UV na organizm. Zmniejsza się ilość składników naturalnego czynnika nawilżającego- NMF, jak również ubożeje warstwa lipidowa pokrywająca naskórek, co skutkuje wysuszeniem skóry. Promienie UV uszkadzają komórki Langerhansa, które odpowiedzialne są za układ immunologiczny skóry. Zmieniają się również proporcje pomiędzy poszczególnymi warstwami naskórka. W skórze właściwej obserwujemy degradację kolagenu i elastyny (elastoza posłoneczna- zaburzenia w usieciowaniu włókien elastyny), włókien tworzących szkielet dla skóry.

Należy pamiętać, że na skutek działania promieni UV dochodzi do uszkodzeń DNA komórek skóry. Powstaje również stres oksydacyjny, czyli nadmierne wytwarzanie wolnych rodników. Promieniowanie UV bierze udział w inicjacji, promocji oraz progresji nowotworów skóry dlatego też uważane jest za pełen kancerogen. Można powiedzieć, że „ na proces fotostarzenia  pracujemy sobie latami, ponieważ w ciągu upływu czasu dochodzi do sumowania się nawet niewielkich, codziennych dawek promieniowania UV”.
Skórę starzejącą się pod wpływem promieni UV cechują: zmarszczki, bruzdy, pogrubiony naskórek, przebarwienia, poszarzały koloryt , często rozszerzone i pękające naczynia, przesuszenie, utrata elastyczności skóry a także atrofia (zanik skóry właściwej). Bardzo intensywna jednorazowa ekspozycja na promienie UV powoduje powstanie wczesnych działań niepożądanych objawiających się rumieniem czy oparzeniem skóry. Ekspozycja wielokrotna może prowadzić natomiast do zaburzeń pigmentacji skóry, powstania stanów przednowotworowych i nowotworów skóry i na pewno przyspiesza procesy starzenia się skóry.

C`Modular Age– dermokuracja odmładzająco – wybielająca z zastosowaniem jonoforezy w aplikacji kwasów AHA i witaminy C.
Podstawowymi składnikami aktywnymi zabiegu jest witamina C w trzech formułach:MAP-Magnesium Ascorbyl Pfosphate-postać wit.C, która w skórze przekształca się w czystą postać kwasu askorbinowego

 • SAP-Sodium Ascorbyl Phosphate– to lewoskrętna stabilna postać wit.C o bardzo wysokiej aktywności przeciwbakteryjnej (postać nowa w kosmetyce)
 • AA-Ascorbic Acid– czysty kwas askorbinowy oraz mieszanina alfahydroksykwasów. Warto podkreślić, że formułę 35% można wprowadzić jonoforezą. To bardzo ciekawa forma aplikacji kwasów. Nie wywołujemy podrażnienia i silnego złuszczania a jednocześnie docieramy do głębszych warstw naskórka. Gdzie działamy silnie stymulująco na metabolizm komórek, nawilżająco i rozjaśniająco. Kwas askorbinowy to najważniejszy antyoksydant w skórze (warto wiedzieć, że „Ekspozycja na promienie UVB zmniejsza skórne rezerwy witaminy C i  wielu innych antyoksydantów w stopniu zależnym od dawki” )Neutralizuje wolne rodniki i chroni struktury wewnątrzkomórkowe (cytozol) przed stresem oksydacyjnym. Pomaga w regeneracji utlenionej postaci wit.E-silnego antyoksydantu rozpuszczalnego w tłuszczach. Jest niezbędna do syntezy kolagenu (grupa prostetyczna hydroksylazy prolilu i lizylu-enzymów odpowiedzialnych za stabilizację i krzyżowanie włókien kolagenu). Witamina pobudza również bezpośrednio syntezę kolagenu.Redukuje intensywność zmian barwnikowych (inhibitor tyrozynazy). Wykazuje działanie ochronne (przeciw UV). Wspomagające w kuracjach przeciwtrądzikowych- działa redukująco na Propionibacterium acnes.
 • Kompleks kwasów AHA – mieszanina AHA o odpowiednio obranych proporcjach: mlekowego, glikolowego, cytrynowego, jabłkowego i winowego. Działa złuszczająco na martwe komórki naskórka redukując  jego nadmierne zgrubienie. Stymuluje odnowę komórkową, rozjaśnia zmiany barwnikowe. Ma właściwości bakteriostatyczne i seboregulujące.

Pozostałe składniki aktywne zabiegu C`Modular Age to:

 • Kwas gamma-aminomasłowy GABA – Organiczny związek z grupy aminokwasów. Pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym i odpowiada za zmniejszenie pobudliwości oraz rozluźnienie mięśni w efekcie relaksacji nerwów twarzowych następuje redukcja zmarszczek
 • Ekstrakt z portulaki pospolitej – Wykazuje unikalne właściwości relaksacyjne mięśni szkieletowych
 • Ekstrakt z żeńszenia – wspomaga redukcję zmarszczek
 • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej – Wykazuje silne działanie przeciwzapalne; Pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów; Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego
 • Składniki Wybielająco-Antyrodnikowe (C`Tyrofix, kompleks Lumiskin, arbutyna, wyciągi z granatu, ogórka, herbaty zielonej, kakaowca, kasztanowca, limonki, ruszczyka i maliny oraz olej z róży rdzawej)
 • Biocalmin – Łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, regeneruje uszkodzoną skórę po nadmiernej ekspozycji na UV
 • Xerifin – Składnik nawilżający uzyskany z szałwi muszkatołowej, który zwiększa poziom nawilżenia kumulując wodę w skórze i ogranicza TEWL
 • Stymulator syntezy kwasu hialuronowego – Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, zwiększa także poziom lumikanu i dekoryny odowiedzialnych za jakość włókien kolagenowych
 • Ekstrakt z papai Enzymatycznie złuszcza skórę, bogaty w makro- i mikroelementy, wysokoenergetyczne proteiny i cukry
 • Witamina E
 • Filtry UVA/UVB

Dzięki zastosowaniu dermokuracji C`Modular Age uzyskujemy:
-regulację procesu keratynizacji i redukcję grubości warstwy rogowej naskórka
-wygładzenie głębokich zmarszczek, bruzd i zmarszczek mimicznych
-wzmocnienie włókien elastycznych i struktury kolagenu oaz stymulację jego syntezy
-redukcję zmian barwnikowych (posłonecznych, również potrądzikowych)
-wzmocnienie ścian naczyńkrwioniśnych
-zwiększenie ochrony antyoksydacyjnej i antyrodnikowej
-przeciwdziałanie dalszym procesom degradacyjnym

Peel Formula AHA 10% pH 4,0
peeling dla skóry z objawami fotostrzenia a także dla skóry o poszerzonych porach, z trądzikiem pospolitym i przebarwieniami potrądzikowymi. Działa odmładzająco. Stymuluje odnowę komórkową i produkcję kolagenu i elastyny. Rozjaśnia zmiany barwnikowe. Nadaje jaśniejszy koloryt. Ma  właściwości bakteriostatyczne  i seboregulujące.

Peel Formula 35% pH 3,5
preparat przeznaczony do aplikacji jonoforezą, sonoforezą lub masażem. Dla skóry z objawami fotostarzenia a także dla skóry z trądzikem pospolitym i przebariwenniami potradzikowymi. Silnie stymuluje metabolizm komórek i produkcję kolagenu i elastyny. Działa odmładzająco. Rozjaśnia przebarwienia. Wyrównuje koloryt.

Neutral Toner
wybielający toner w żelu. Przywraca właściwe pH skóry. Działa wybielająco i silnie łagodząco
Składniki aktywne:
Tyrofix, wit.C(SAP), kompleks ekstraktów wybielająco-antyrodnikowych, Biocalmin

12%witamina C
ampułka przeznaczona do aplikacji jonoforezą, sonoforezą lub masażem. Preparat działa silnie odmładzająco. Redukuje intensywność zmian barwnikowych. Wzmacnia naczynia wlosowate.

20% Witamina C
Serum przeznaczone jest wyłącznie do miejscowej aplikacji na zmiany barwnikowe, blizny i zmarszczki. Działa silnie wybielacjąco, wygłdzająco i antystarzeniowo.

Whitening & Reviving Mask
przeznaczona do pielęgnacji skóry z objawami fotostarzenia, szorstkiej, ze zmarszczkami, z przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi a także potrądzikowymi. Działa silnie antystarzeniowo, wyrównuje koloryt, rozjaśnia przebarwienia.
Składniki aktywne: Wit.C 8%(MAP, SAP, AA), składniki wybielająco-antyrodnikowe, Wit.E

Fill-in 35%GABA Cx Concentrate
koncentrat wypełniacz zmarszczek o natychmiastowej i trwałej redukcji zmarszczek. Innowacyjny mechanizm blokowania synaps nerwowych powoduje relaksację mięśni i wyraźnie widoczne wygładzenie skóry. Silikonowe polimery optycznie redukują zmarszczki.
Składniki aktywne: kompleks GABA Cx, stymulator syntezy kwasu hialuronowego

Revive Day Cream SPF 30-
odmładzająco-rozjaśniający krem na dzień o działaniu redukującym zmarszczki, rozjaśniającym przebarwienia. Zwiększa ochronę antyoksydacyjną i antyrodnikową. Skóra jest wyraźnie odmłodzona, rozjasniona o promiennym kolorycie. Miękka i wygładzona.
Składniki aktywne: Wit.C 6% (MAP, SAP, AA), Lumiskin, GABA Cx, kompleks ekstraktów wybielająco-antyrodnikowych, wit.E, masło kawowe

Revive Night Cream
odmładzająco-rozjaśniający i łagodzący krem na noc. Intensywnie nawilża, redukuje i łagodzi objawy uszkodzeń spowodowanych fotostarzeniem. Stymuluje odnowę komórkową. Wygładza skórę, zmniejsza szorstkość i podrażnienia.
Składniki aktywne: Wit.C (MAP, SAP, AA), GABA Cx, C Tyrofix, Lumiskin, kompleks ekstraktów wybielających-antyrodnikowych, Xerifin, Biocalmin, wit.E, masło kawowe

Revive Vit. C 5% Eyes Cream Day & Night
odmładzająco-rzśnijący krem pod oczy i na powieki. Stymuluje odnowę komórkową i syntezę kolagenu I i III. Rozjaśnia skórę nadając zdrowy koloryt.
Składniki aktywne: wit.C 5% (MAP, SAP, AA), stymulator syntezy kwasu hialuronowego, C Tyrofix, Lumiskin, arbutyna, kompleks ekstraktów wybielająco-antyrodnikowych, wit.E, masło kawowe, specjalne kapsułkowane filtry UVA/UVB

Revive Whitening Hand & Body Cream UVA/UVB SPF 15
Preparat o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Wygładza i redukuje szorstkość skóry. Stymuluje odnowę komórkową. Redukuje uszkodzenia spowodowane fotostarzeniem.
Składniki aktywne: wit. C (MAP, SAP, AA), C Tyrofix, Lumiskin, arbutyna, kompleks ekstraktów wybielająco-antyrodnikowych, wit.E, masło kawowe, filtry UVA/UVB

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *