Ekstrakt z aloesu i jego dobroczynne właściwości

Krem do cery suchej bardzo często zawiera obok innych składników aktywnych – ekstrakt z aloesu. Aloes dla jest bowiem jedną z najskuteczniejszych substancji nawilżających.

Aloes był stosowany w medycynie ludowej różnych krajów, od czasów starożytnych. Wiele starożytnych cywilizacji (Chiny, Indie, Egipt, Asyria, Rzym, Grecja) wykorzystywały różne odmiany aloesu w leczeniu zapalenia zatok, zapalenia dziąseł, gorączki, drgawek, itp. Obecnie jedynie kilka gatunków aloesu ma zastosowanie lecznicze. Żel z aloesu od dawna był stosowany w medycynie ludowej w celu leczenia oparzenia skóry, ran i innych chorób skóry. Aloes jest więc powszechnym składnikiem produktów kosmetycznych, ze względu na jego właściwości nawilżające i zmiękczające, a także właściwości przeciwstarzeniowe. Jednak najczęściej zawiera go właśnie krem do cery suchej.

Olej aloesowy ma intensywne działanie antyoksydacyjne i dlatego jest także idealny dla produktów przeciwstarzeniowych i wzmacniających skórę wrażliwą. Aloes ma również silne działanie przeciwzapalne ze względu na obecność hormonów i steroli, które hamują syntezę prostaglandyny i zmniejszają migrację leukocytów.

Kilkadziesiąt lat badań daje nam gwarancję, którą potwierdza amerykański FDA, iż aloes jest bezpieczny zarówno w produktach kosmetycznych jak i spożywczych. Jego działanie jest rozpowszechnione na cały świat i stosowane szeroko na świecie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *