Działanie przeciwzapalne lukrecji

Właściwości przeciwzapalne wielu produktów kosmetycznych są niezmiernie ważne. Każdy krem do skory wrażliwej powinien zawierać silne właściwości przeciwzapalne, które zapewnia miedzy innymi lukrecja.

Glicyryzyna zawarta w ekstrakcie z lukrecji posiada udowodnioną zdolność do wzmacniania działania przeciwzapalnego hydrokortyzonu u szczurów. Flawonoidy obecne w korzeniu lukrecji również wykazały aktywność przeciwzapalną in vitro.

Kwas glicyryzynowy w modelach zwierzęcych, hamował migrację leukocytów w rejony opuchlizny. W badaniach na zwierzętach, gliderynina (pochodna kwasu glicyryzynowego) wykazała silniejsze działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne niż hydrokortyzon i amidopiryna.

W odróżnieniu od innych leków przeciwzapalnych, nie powodowała ona zniszczenia błony śluzowej układu pokarmowego, a aplikowana jako maść wykazała się bardzo dobrą zdolnością do penetracji skóry oraz tolerancję przez skórę. Jest to bardzo ważne w przypadku takiego rodzaju cery jak skóra wrażliwa.

Dlatego zalecane jest, aby krem do skóry wrażliwej zawierał ekstrakt z lukrecji. Z powyższych powodów, ekstrakt z lukrecji jest również zalecany do stosowania w produktach o charakterze przeciwpodrażnieniowym.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *