Dlaczego mężczyźni powinni pamiętać o nawilżaniu skóry?

Sucha i swędząca skóra to problem, z którym nikt z nas nie chce się borykać. Ale czy kremy nawilżające nie ujmują naszej męskości? To pytanie od wielu lat powinno być nieaktualne.

 

Kosmetyki nawilżające i kremy przeciwzmarszczkowe dla męskiej cery od blisko dekady zostały zaakceptowane kulturowo, jednak wielu mężczyzn po dziś dzień wstydzi się stosowania tego typu produktów. Obecnie większość firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie linie dedykowaną dla mężczyzn lub serie produktów naturalnych, które nie posiadają dodatkowego zapachu, który mógłby kojarzyć się z damską wonią. Najlepszym rozwiązaniem dla przesuszonej skóry męskiej jest stosowanie balsamu. Czym dokładnie jest „balsam”? Większość z nas uważa, iż kosmetyki nawilżające mają na celu wprowadzenie dodatkowej wody w głąb skóry, gdy w rzeczywistości mają na celu ograniczenie utraty wody ze skóry poprzez parowanie.

 

Mężczyźni powinni regularnie dbać o nawilżenie skóry z tych samych powodów, dla których robią to kobiety. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała, i to pierwsza linia obrony ludzi przed chorobami i infekcjami. W związku z tym, utrzymanie zdrowej skóry jest ważna nie tylko dla osobistej wygody, ale również dla zdrowia. Używanie kremu nawilżającego nie tylko pomaga w leczeniu suchej skóry, ale może także zapewnić ochronę, jeśli masz wrażliwą skórę.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *