Dla kogo peeling chemiczny?

Najlepszym kandydatem na zabieg peelingu chemicznego jest osoba z intensywnymi zmianami przebarwieniowymi skóry lub z głębokimi bliznami. Mocne peelingi chemiczne, które powinny być obowiązkowo wykonywane wyłącznie przez lekarza, mają działanie redukujące głębokie skupiska pigmentowe. Seria mocnych peelingów jest też w stanie zlikwidować głębokie blizny potrądzikowe, z którymi walczy wiele młodszych i starszych osób.

Kto nie powinien stosować peelingów chemiczny?

Osoby o ciemnej karnacji powinni uważać na peelingi, gdyż istnieje niebezpieczeństwo powstawania odbarwień skóry. Podobnie wygląda sprawa u osób z jasną karnacją, u których bardzo często występują przebarwienia. U tego typu osób często pojawiają się dużo mocniejsze i głębsze przebarwienia niż dotychczas. Wynika to z nieodpowiedniego zabezpieczania skóry przed promieniowaniem UV w trakcie regeneracji skóry po zabiegu.

Dla kogo są kosmetyki z kwasami?

Kosmetyki z kwasami są dla osób, które pragną wygładzić swoją skórę, dla osób o skórze dojrzałej, dla cery nadmiernie łuszczącej się oraz osób z delikatnymi przebarwieniami osadzonymi w płytkich warstwach skóry (powstałymi po intensywnym opalaniu w krótkim czasie).

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *