Czym jest balsam?

Balsam to środek do pielęgnacji skóry, który jest stosowany do łagodzenia stanu jej przesuszenia, a czasami zawiera także składniki, które mogą dać dodatkowe korzyści. Sprawdzanie składu stosowanych produktów kosmetycznych jest niezwykle istotne w dobie chemicznych odpowiedników naturalnych substancji oraz licznych konserwantów i barwników. Niezwykle ważne jest, aby kupować krem bez parabenów i dodatków jakichkolwiek substancji drażniących. Balsam o odpowiednim składzie może pomóc wyrównać koloryt skóry lub przywrócić równowagę dla skóry mieszanej. Balsam jest produktem, który może być stosowany od stóp aż po czubek głowy. Istnieją balsamy, które są dedykowane wyjątkowo na okolice twarzy. Tego typu balsamy są znacznie łagodniejsze niż odpowiedniki dedykowane do ciała.

Niektóre balsamy mają na celu pomóc ograniczyć trądzik na twarzy. Jednak coraz częściej spotyka się produkty z serii anti-ageing mające na celu zredukowanie zmarszczek. Balsamy do twarzy mogą mieć różną lepkość – wynika ona z ich składu, ale również z pory dnia, kiedy produkt ma być aplikowany. Produkty nawilżające na dzień są prawie zawsze lżejsze i mniej lepkie niż te dedykowane na noc.

Balsam do ciała, może być używany do rozwiązywania problemów różnych rodzajów: na nogach, ramionach, plecach, brzuchu itd. Balsam może zawierać składniki, które mają pomóc w redukcji rozstępów, jakie są wynikiem szybkiego wzrostu, ciąży, czy wahania wagi. Obecnie znaczna część balsamów do ciała i do twarzy ma właściwości foto-protekcyjne i zawiera w swoim składzie filtry chroniące przed UVA i UVB. Zaleca się stosowanie tego typu produktów przez cały rok w celu ochrony przed słońcem i dla dobrego nawilżenia.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów – jedne mają piękny zapach i kolor, inne długi termin ważności. Jednak obecnie coraz częściej szukamy takich produktów jak: krem bez parabenów, czyli najczęściej używanych konserwantów lub jak balsam o naturalnym „chemicznym” zapachu. Coraz częściej pojawiają się na rynku balsamy mocno wyspecjalizowane np. do stóp, kolan, łokci i dłoni.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *