Czy to możliwe, aby zapobiec powstawaniu brodawek skórnych?

Jeśli na twojej skórze często powstają brodawki, nadszedł nażywszy czas, aby zastanowić się nad odpowiednią profilaktyką.

Pierwszy sposób, zapobiegania powstaniu brodawek skórnych to unikanie wchodzenia w kontakt z wirusem, tzn. regularnie i dokładnie myj ręce. Jeśli korzystasz z siłowni zawsze przecieraj maszyny płynem dezynfekującym i umyj ciało po treningu stosując świeży ręcznik (nigdy nie korzystaj z jednego ręcznika na sali i pod prysznicem!). Będąc na siłowni, saunie lub basenie zawsze noś gumowe klapki lub japonki.

Kolejną istotną rzeczą jest minimalizowanie powstania rozcięć, skaleczeń na skórze. Jak ich unikać? Skóra, która jest dobrze nawilżona, bogata w kolagen i kwas hialuronowy jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest też odpowiedni skład sebum skóry.

Jeśli cierpisz na brodawki skóry na palcach i jesteś podatna/y na obgryzanie paznokci to zalecane jest zaprzestanie tej czynności. Często przyczyną powstania brodawki może też być nieodpowiednia maszynka do golenia, która zamiast przycinać włos – narusza naskórek.

Pamiętajmy również o odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki do cery suchej, które możesz stosować w domu nie zaleczą powstałych brodawek. Jednak mogą one znacznie przyczynić się do przeciwdziałaniu tego problemu. Kosmetyki do cery suchej bardzo często mają za zadanie odbudować lipidową barierę naszej skóry, która jeżeli jest naruszona może wpływać na powstawanie brodawek.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *