Czy nieodpowiednia pozycja w czasie snu może doprowadzić do zmarszczek?

Sposób spania może rzeczywiście spowodować powstanie zmarszczek. Każda poduszka (nawet ta najbardziej miękka) daje ucisk na skórę naszej twarzy. W ciągu lat nabieramy nawyku spania na jednaj stronie uciskając tę stronę twarzy bardziej niż drugą, co prowadzi do asymetrii zmarszczek. Można powiedzieć, że zmarszczki twarzy są jak linie papilarne – różne dla każdego z nas. Jednocześnie mówią bardzo dużo o naszym stylu życia oraz spania…

Co możesz zrobić – zacznij spać na plecach. Osoby, które nie śpią twarzą w poduszce rzadziej mają zmarszczki. Dodatkowo rano i wieczorem, stosuj koniecznie krem do skóry dojrzałej, który pomoże spłycić zmarszczki powstałe przez niewłaściwą pozycję poprzez zwiększenie napięcia skóry.

Efekt jo-jo a zmarszczki.

Niektórzy eksperci uważają, że lata wielokrotnego tracenia i odzyskiwania dużej masy ciała – mogą uszkodzić skórę. Regularne rozciąganie skóry może zniszczyć elastyczną konstrukcję, która nadaje skórze młodzieńczy wygląd.

Co możesz zrobić – jeśli chcesz schudnąć, zrób to w odpowiednim tempie. Większość ekspertów zaleca tracić pół do kilograma tygodniowo. Niezwykle ważne jest, aby utrzymać uzyskana wagę przez okres 3 lat po tym czasie statystycznie nie grozi nam efekt jo-jo.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *