Czy mężczyźni powinni stosować inne kosmetyki nawilżające niż kobiety?

Czy i dlaczego mężczyźni powinni zakupić własny balsam, kiedy można po prostu wykorzystać niektóre produkty od swoich żon lub dziewczyn? W wielu przypadkach kosmetyki nawilżające dedykowane dla mężczyzn to te same produkty, które oferuje się kobietą. Jednak ciała męskie – w tym również skóra – znacznie różni się od kobiet i balsam, który świetnie spisuje się dla żony lub dziewczyny może nie być najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzny. Ponadto, wiele kremów dla kobiet zawiera substancje zapachowe, które nie odpowiadają większości mężczyzn.

 

Męska skóra zazwyczaj znacznie różni się od kobiecej, często słyszy się, że mężczyźni posiadają grubą skórę jednak nie są to słowa krytyki które powinniśmy brać do siebie.

Fizjologicznie, mężczyźni mają grubszą skórę niż kobiety. Średnio, skóra mężczyzn jest o 20 do 30 procent grubsza niż kobiet, ale nie jest to jedyny powód, dla którego skóra męska jest inna. Zawiera również więcej kolagenu i elastyny, co daje większą elastyczność skóry i pomaga utrzymać ją w niezmiennym stanie dłużej. Ponadto, hormony takie jak testosteron znacznie wpływają na skórę. Mężczyźni posiadają na ciele znacznie więcej włosów ( szczególnie na twarzy) a gruczoły znajdujący się obok włosów są odpowiedzialne za produkcję łoju co wpływa na jakość skóry.

Ponieważ męska skóra jest grubsza oraz ma więcej gruczołów kosmetyki nawilżające powinny być opracowane specjalnie dla nich i nie jest to mowa wyłącznie o kolorze opakowania i zapachu. W większości przypadków, kosmetyki nawilżające męskie mają wyższe stężenie składników czynnych.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *