Czy kremy są potrzebne?

W idealnym świecie nie potrzebne są jakiekolwiek produkty pielęgnacyjne: krem na dzień czy krem do suchej skóry wydają się być zbędne. Świat idealny to taki, w którym jesz zdrowo, nie palisz, dużo śpisz i brak stresu, nie ma w nim również żadnych zanieczyszczeń, nie ma obawy przed uszkodzeniem UV i dużą ilością jonów ujemnych z naturalnego otoczenia. Twoja skóra byłaby wówczas w najlepszym stanie – pięknie nawilżona, gładka i elastyczna.

Ale rzeczywistość jest inna, jesteśmy bombardowani wolnymi rodnikami przez cały dzień, które to wpływają na naszą skórę i wywołują nadwrażliwość na słońce i powodują przedwczesne starzenie skóry. To, że nasza skóra jest narażona na atak w ciągu dnia nie oznacza ze wystarczy nam jedynie krem na dzień. Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy stosować oddzielnie krem na dzień i krem na noc. Skóra w ciągu dnia nastawiona jest na ochronę przed szkodliwymi czynnikami, zatem warto ją wspierać stosując krem na dzień z filtrem UV, dobrze jest również, aby krem zawierał liczne antyoksydanty oraz peptydy o działaniu ochronnym. Oddzielnym problemem jest noc, podczas której nasza skóra ma szanse odpocząć i zregenerować się. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni krem na noc o działaniu wzmacniającym, tego typu preparaty bardzo często to jednocześnie krem przeciwstarzeniowy ze względu na skład taki jak: kolagen, elastyna, peptydy biomimetyczne oraz szereg witamin A, C, E, B5, które wzmacniają i regenerują skórę.

Pamiętajmy, że w ciągu naszego życia należy dobierać odpowiedni krem przeciwstarzeniowy w zależności od naszego wieku oraz typu skóry, który może się zmieniać w trakcie naszego życia.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *