C’Modular AGE czyli jak walczyć z fotostrzeniem się skóry

PROBLEM SKÓRY:  Fotostarzenie – Hiperpigmentacja – Nadmierna keratynizacja

C’Modular AGE to kuracja dla skóry z objawami starzenia pod wpływem promieniowania UV ze zmarszczkami i przebarwieniami, a także z problemem nadmiernej keratynizacji naskórka czyli dla skóry szorstkiej, suchej i przesuszonej. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla skóry zniszczonej nadmierną ekspozycją słoneczną, doskonale spełni swoje zadanie w trakcie regeneracji skóry w kuracji po gorącym urlopie czy solarium.

Dzięki szerokiemu spektrum bardzo zaawansowanych składników aktywnych C’Modular AGE jest odpowiedni również dla skóry o poszerzonych porach, z zaskórnikami, z tradzikiem pospolitym, przebarwieniami i bliznami potradzikowymi.

Tutaj przeczytasz o fotostrzeniu się skóry »

Jak niwelowac zmiany fotostarzeniowe, wywołane szkodliwym wpływem promieniowania UV?

Fotostarzenie jest zjawiskiem skomplikowanym, którego zwalczanie wymaga dużej systematyczności i świadomości zagrożenia, jakie ze sobą niesie. C’Modular AGE jest specjalistyczną linią dermokosmetyków opracowaną z myślą o pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym oraz również w domu. Seria C’Modular AGE zawiera bogactwo składników aktywnych, wśród których warto wymienić przede wszystkim:

KOMPLEKS KWASÓW AHA Cx – specjalnie opracowany kompleks kwasów AHA o odpowiednio dobranych proporcjach: mlekowego, glikolowego, cytrynowego, jabłkowego i winowego, pozyskiwanych z naturalnych zródeł roslinnych – trzciny cukrowej, marakuji, cytryny, winogrona i ananasa. Działa złuszczajaco na martwe komórki naskórka redukujac nadmierne jego zgrubienie. Zmniejsza uczucie szorstkosci, wygładza i nawadnia skóre. Działa również odmładzajaco stymulujac odnowe komórkowa, pobudzajac produkcje kolagenu i elastyny. Rozjasnia zmiany barwnikowe, plamy i przebarwienia, nadaje skórze swieży, jaśniejszy koloryt. Ma własciwosci bakteriostatyczne i seboregulujace.

WITAMINA C odmładzajaca, antyrodnikowa, wybielajaca działa stymulująco na elastyczność i jędrność skóry, odbudowuje strukturę i funkcjonalność skóry. Jest aktywnym promotorem syntezy kolagenu, wzmacnia strukturę skóry, odbudowuje macierz kolagenową. Ma działanie rozjaśniające, wybielające/depigmentujące. Jest silnym inhibitorem aktywności tyrozynazy i hamuje syntezę melaniny. Redukuje intensywność zmian barwnikowych, plam i przebarwień. Neutralizuje wolne rodniki i zwiększa ochronę antyoksydacyjną. Redukuje uszkodzenia i podrażnienia powstałe na skutek ekspozycji na promieniowania UV, a także wzmacnia zdolności ochronne skóry przed jego szkodliwymi skutkami. Wzmacnia także naczynia włosowate.

GABA Cx opiera sie na nowatorskim mechanizmie blokowania sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych [ Cl-, Na+ i Ca 2++] w bezpośredniej aplikacji na skórę, blokuje mikroskurcze skóry powodujac relaksacje miesni, a w efekcie redukcje zmarszczek. Stymuluje syntezę kolagenu oraz wzmacnia strukturę i jędrność skóry. Formuła silikonowych elastomerów z efektem Soft-Focus optycznie redukuje zmarszczki, nadaje młodszy wyglad i efekt ich wypełnienia. Ponad 50% redukcja zmarszczek potwierdzona w badaniach klinicznych na panelu 15 osób – efekty aplikacji widoczne ju¿ po 1 minucie.

STYMULATOR SYNTEZY KWASU HIALURONOWEGO zwieksza synteze kwasu hialuronowego [badania in vivo wykazuja ponad-4 krotny wzrost] i wiążąc wodę w komórkach skóry wzmacnia strukture macierzy kolagenowej. Zwieksza tak¿e poziom lumikanu i dekoryny odpowiedzialnych za jakość włókien kolagenowych, dzięki czemu zwiększa się elastyczność i sprężystość skóry. STYMULATOR SYNTEZY KWASU HIALURONOWEGO otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii “Innowacje” na kongresie kosmetycznym In Cosmetics Paris 13-15 kwiecien 2010.

Filtry UVA/UVB o wysokiej ochronie SPF 30 w kremie dziennym oraz specjalne kapsułkowane filtry UVA/UVB o SPF 15 zastosowane w kremie odmładzająco-wybielającym wokół oczu zwiększają ochronę antyrodnikową.


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *