Chcesz być piękna? Dbaj o dobry sen

Każda twarz opowiada własną historię, ale kiedy nasz organizm ma zbyt mało snu wszyscy postrzegają nas dużo gorzej. Wpływa na to widok czerwonych oczu, opuchniętych i zwiotczałych powiek.

Tak więc, następnym razem, gdy będziesz mieć ochotę obejrzeć całonocny maraton swojego ulubionego serialu, przemyśl czy warto. Niewyspanie to ciemne kręgi pod oczami, blada skóra, zmarszczki i odwrócone kąciki ust, przez co wyglądasz znacznie smutniej niż jest w rzeczywistości i na nic zda się twój krem do skóry dojrzałej.

Wszyscy popełniamy nieświadome i świadome sądy wartościujące ludzi na podstawie wyglądu. Po nieprzespanej nocy potencjalnie jesteśmy oceniani jako mniej atrakcyjni, mniej otwarci na innowacje oraz bardziej powolni. Jedynym sposobem, aby usunąć wygląd zmęczenia jest sen. Bez względu na to czy stosujemy regularnie krem przeciwzmarszczkowy, czy też korzystamy z usług medycyny estetycznej, musimy wysypiać się ok 6-8 godzin dziennie.

Niedawno opublikowanego badania, wzięto zdjęcia 10 osób po ośmiu godzinach snu i ponownie po 31 godzinach bez snu. Następnie naukowcy pokazali zdjęcia 40 osobom, którzy oceniali je na podstawie 10 pytań dotyczących twarzy, zmęczenia i emocji. Badanie wykazały, iż osoby niewyspane pod każdym względem były oceniane jako znacznie mniej atrakcyjnie.

Według naukowców, analiza twarzy jest bardzo rozwiniętą umiejętnością u ludzi. Na podstawie tej umiejętności, ludzie wyrabiają osąd na temat tego, czy komuś można ufać lub czy jest agresywny. Pamiętajmy że niekiedy wygląd zmęczonej twarzy może być spowodowany poważną chorobą i nie musi mieć nic wspólnego z naszym brakiem snu.

Lekarze powinni pytać pacjentów o czas trwania i jakość ich snu .Blada skóra może być oznaką anemii, a nie tylko brak snu. Prawie jedna trzecia Amerykanów i Europejczyków regularnie się nie wysypia. W niektórych przypadkach zamiast kupować droższy krem do skóry dojrzałej, lepiej jest zainwestować w dodatkową godzinę snu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *