Skóra mieszana – charakterystyka i pielęgnacja

Nowa linia do cery mieszanej z kwasem migdałowym i hydrafilagryną

NORMACell to terapia dermokosmetyczna uwzględniająca złożoność cech cery mieszanej. Celem i efektem zabiegu jest  przywrócenie właściwej aktywności gruczołów łojowych – wzmocnienie przepływu sebum w partiach skóry suchej o obniżonym wydzielaniu i redukcja nadmiernej produkcji w partiach skóry tłustej oraz udrożnienie kanałów wydzielania sebum.

Dzięki kuracji derkomosmetycznej NORMACELL nawilżenie skóry jest natychmiastowe i długoterminowe, następuje również zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody /TEWL/ oraz przywracanie właściwych funkcji warstwy rogowej naskórka i równowagi wodno-lipidowej. Dodatkowo efektem jest redukcja objawów podrażnień, niedoskonałości i dyskomfortu skóry poprzez działanie antybakteryjne, łagodzące i przeciwpodrażnieniowe.

Linię NORMACell tworzą preparaty bazujące na nowoczesnych substancjach aktywnych  wyselekcjonowanych specjalnie dla cery mieszanej. Innowacyjny składnik Hydrafilagrin o szerokim spektrum działania zwiększa intensywnie nawilżenie skóry uaktywniając ilościowo i jakościowo kanały transportu mocznika w synergii z kanałami aquaporynowymi: ilość mocznika zwiększa się, a utrata przeznaskórkowa wody i mocznika jest zmniejszona. Hydrafilagrin odbudowuje  struktury lipidowe i zwiększa spójność komórek. Reguluje zawartość wody naskórkowej i wyrównuje jej poziom stabilnie i równomiernie. Dodatkowo zwiększa ekspresję przemian metabolicznych filagryny (wzrost ponad 2,5 krotny) odpowiedzialnej za prawidłową budowę i funkcję warstwy rogowej naskórka, chroniącej przed utratą wody oraz nadzorującej  ilość wydzielanego sebum.

Mandelic Acid kwas alfa-hydroksylowy otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów, zalecany dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i podrażnionej. Działa głęboko nawilżająco, oczyszcza skórę i reguluje wydzielanie sebum. Odblokowuje i udrażnia kanały wydzielania sebum. Działa antybakteryjnie i przeciwpodrażnieniowo. Jednocześnie stymuluje odnowę komórkową, poprawia strukturę i koloryt skóry, zmiękcza i wygładza. Redukuje drobne zmarszczki. Xerifin aktywny składnik nawilżający uzyskany z szałwii muszkatołowej hodowanej w warunkach stresu wodnego. Mirra to ekstrakt z żywicy balsamowca, zmniejsza nadmierną ilości sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe oraz przywraca ich normalne funkcje, działa też łagodząco, przeciwbakteryjne i przeciwpodrażnieniowo. PHYTO-6 -kompleks ekstraktów z 6 roślin o działaniu udrażniającym, przeciwpodrażnieniowym i przeciw-łojotokowym /jemioła, koper włoski, chmiel, krwawnik, melisa, rumianek/. Hydrolizowane proteiny mleczne HLP normalizują poziom wydzielanego sebum,  regenerują płaszcz hydrolipidowy skóry suchej o obniżonym wydzielaniu sebum wzmacniając jego przepływ i redukują produkcję sebum w partiach skóry tłustej.  Lekki olej z kwiatów passiflory o właściwościach emoliencyjnych, uspokajających i przeciwstresowych zawiera naturalną serotoninę, maltol i flawonoidy o działaniu uspokajajacym i antystresowym oraz witaminy A,B,C i potas. Mocznik to podstawowy składnik NMF, czynnik  nawilżający i zmiękczający poprzez wiązanie cząsteczek wody w skórze.  Dodatkowo zastosowano składnik matujący MATT o strukturze fotofiltra mineralnego maskujący nadmiar sebum.

Więcej szczegółów na stronie Chantarelle>>

Pages: 1 2

You may also like...

1 Response

  1. 22 marca 2010

    […] kwas migdałowy – cera mieszana (kwas wprowadzany ultradźwiękami) – czytaj więcej>> […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *