Profesjonalne bezpłatne badania skóry z Chantarelle

Aż 80% kobiet nieprawidłowo określa typ swojej cery oraz poszczególne jej strefy i nie wie, jakie potrzeby ma ich skóra. Bez prawidłowej diagnozy typu i parametrów skóry właściwa pielęgnacja jest niemożliwa.

Aby skóra promieniała, była zdrowa i piękna potrzebna jest profesjonalna konsultacja kosmetologiczna, dlatego firma Chantarelle postanowiła zorganizować bezpłatny program pomiarowy „Poznaj swoją skórę”. Pomiar parametrów za pomocą specjalnej ultraczułej głowicy umożliwia zrozumienie potrzeb swojej cery, określenie jej rodzaju i specyfiki oraz zapoznanie się z podstawowymi zasadami odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz profilaktyki przed chorobami skóry.

„Czy wiesz jaką masz skórę? Prawidłowo nawilżoną? Tłustą? A może mieszaną?”

Największym problemem z określeniem typu swojej cery mają osoby ze skórą odwodnioną, tłustą oraz mieszaną. Często bowiem niedostateczne nawilżenie, a wręcz odwodnienie skóry objawia się nadmiernym wydzielaniem łoju i wygląda na skórę przetłuszczającą się. Do tego prowadzi między innymi nadmierne wysuszanie skóry produktami zawierającymi alkohol , który zwiera wiele produktów dla cery młodzieńczej dostępnych na rynku. Kolejną źle rozpoznawaną cerą jest cera z tzw. trądzikiem dorosłych, która może być cerą alergiczną, atopową lub zmienioną chorobowo, ale rzadko bywa cerą tłustą. Aby poznać prawdziwe potrzeby swojej skóry, warto sprawdzić jej parametry. Pomiar elastyczności i nawilżenia pozwala określić wiek biologiczny skóry, czy nie ulega zbyt szybkiemu starzeniu się, czy mechanizmy nawilżania wewnątrznaskórkowego są odpowiednie. Poziom natłuszczenia skóry pokazuje, czy skóra ma odpowiednią ochronę zewnątrznaskórkową. Informacja na temat poziomu pigmentacji, foto-typu skóry i zaczerwienia jest istotna dla osób z cerą naczyniową i trądzikiem różowatym, dzięki tym danym można sprawdzić, czy cera faktycznie klasyfikuje się jako naczyniowa. Diagnostyka keratynizacji i analiza wytwarzania sebum jest szczególnie ważna dla osób, króre mają problem z przetłuszczaniem się skóry. Może ona wykazać, że używamy nieodpowiednich produktów– zbyt silnie działających lub zbyt słabo, dlatego stan cery się nie poprawia. Profesjonalna diagnoza skóry jest odpowiednim momentem, żeby zapytać kosmetologa o odpowiednią pielęgnację. Jak często powinno się robić peeling, jakie dermokosmetyki są odpowiednie dla naszej skóry, jakich składników powinniśmy szukać w ich składzie, a jakich unikać. Czy nasze nawyki na pewno przynoszą naszej skórze zdrowię i urodę?

Badanie będzie przeprowadzane za pomocą specjalistycznego, certyfikowanego urządzenia pomiarowego, wykorzystywanego do badań aprobacyjnych, aplikacyjnych oraz profesjonalnych programów badawczych. Badanie jest całkowicie bezpłatne i bezbolesne, trwa ok. 25 minut. Przy użyciu urządzenia wykonamy:
• pomiar elastyczności, nawilżenia, pigmentacji i poziomu natłuszczenia skóry
• diagnostyka keratynizacji i analiza wytwarzania sebum
• określenie typu i foto-typu skóry/pigmentacji oraz stopnia zaczerwienienia
• na podstawie otrzymanych wyników oraz analizy bezpośredniej będziemy udzielać dermo konsultacji w zakresie doboru kosmetyków.

Zapraszamy na drugą edycję programu pomiarowego „Poznaj swoją skórę” na stanowisko CHANTARELLE na największe branżowe targi kosmetyki profesjonalnej SALON URODY 2010 w dniach 10-11.04. w Hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Zapraszamy w sobotę w godzinach 10:00-12:00 + 14:00-17:00 i niedzielę 10:00-16:00

Na targach będzie miała miejsce również premiera nowej linii dermokosmetycznej NORMACELL przeznaczonej do cery mieszanej z kwasem migdałowym i regulatorami poziomu sebum i nawilżenia – aktywnymi, nowoczesnymi składnikami pochodzenia biotechnologicznego i roślinnego.

Patroni medialni:

Patroni medialni akcji

Poznaj swoją skórę z Chantarelle

Poznaj swoją skórę z Chantarelle

You may also like...