Balsam czy krem, co wybrać?

Balsamy i kremy – mają podobne właściwości, czyż nie prawda? Niekoniecznie… zarówno balsamy i kremy nawilżające mają na celu utrzymanie skóry miękkiej i gładkiej, jednak nieco się różnią w swym działaniu. Oczywiście niezwykle ważne jest, aby stosować zarówno balsam, jak i krem bez konserwantów i substancji barwiących. Wszystkie nawilżające produkty do pielęgnacji skóry mają ten sam cel – utrzymać wodę w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry. Balsamy i kremy spełniają tę funkcję, ale na różnych poziomach. Preparaty kosmetyczne mogą być wyprodukowane na bazie oleju lub na bazie wody. Większość kosmetyków powstała na bazie wody, ale na rynku znajdziemy też różnego rodzaju mieszaniny i produkty pośrednie.

Balsamy mają niską lepkość, co oznacza, że są delikatniejsze. Dlatego zazwyczaj oferowane są w butelce i można je wycisnąć lub wydobyć z wykorzystaniem pompki. Balsamy są także trochę mniej tłuste niż kremy. Z tego powodu dla osób z normalną cerą prawdopodobnie wystarczy użyć balsamu do utrzymania nawilżonej skóry.

Kremy mają większą lepkość, co oznacza, że są bardziej gęste niż balsamy. Kremy są zazwyczaj oferowane w słoikach, bo są tak gęste, że byłoby trudno wycisnąć je z butelki lub pompką. Zwykle główne przeznaczenie dla kremu to sucha skóra ze względu na jej dodatkowe zabezpieczenie.

Eksperci sugerują zastosowanie balsamu lub kremu bezpośrednio po kąpieli w celu zablokowania utraty wody, która w znacznym stopniu uchodzi ze skóry po ciepłej kąpieli. Balsamy działają dobrze na obszarach ciała, które są pokryte włosami, takich jak skóry głowy lub obszary dotknięte łagodnym przesuszaniem, czyli łokcie i stopy. Kremy również działają dobrze na tych obszarach, ale wtedy, gdy są one pokryte bardzo suchą skórą. Jeśli twoja twarz nie jest bardzo sucha, to prawdopodobnie nie trzeba używać kremu, balsam będzie wystarczający. Bez względu na rodzaj skóry i typ produktu, który kupimy ważne jest, aby stosować balsam lub krem bez konserwantów i innych zbędnych substancji drażniących.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *