Alternatywa dla parabenów?

Dla tych, którzy obawiają się stosowania parabenów w kosmetykach prezentujemy krótką listę składników, które przedłużają trwałość preparatów kosmetycznych do 2 lat przed otwarciem i około 90 do 120 dni po otwarciu.

  • Alkohol benzylowy – zapewnia szerokie spektrum środków konserwujących i jest realną alternatywą dla parabenów. Służy do zwalczania bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, a także pomaga opóźniać rozwój drożdży i pleśni.
  • Sól tetrasodowa EDTA to środek chelatujący stosowany w celu związania jonów metali, takich jak cynk, magnez, wapń. Jest to skuteczny środek stabilizujący, anty-utleniacz, który poprawia skuteczność innych konserwantów i najczęściej jest stosowany w połączeniu z nimi. EDTA stosuje się również w chelatacji, został zatwierdzony przez FDA do leczenia zatruć metalami ciężkimi oraz ołowiem.
  • Fenoksyetanol – związek należący do grupy eterów, oferuje uniwersalną nadzwyczaj skuteczną szeroką ochronę przed bakteriami gram-dodatnimi i gram-ujemnymi, pleśnią, drożdżami i grzybami.
  • Germall Plus to produkt, który jest kombinacją środków konserwujących. Bardzo skuteczny środek konserwujący dla ochrony przeciwko gram-dodatnim i gram-ujemnym bakteriom, pleśnią i drożdżami. Składa się z glikolu propylenowego, diazolidinylu mocznika i butylokarbaminianu jodopropynylu.

Panuje przekonanie, że najlepiej jest wybierać takie preparaty jak płyn micelarny czy krem bez konserwantów ponieważ stosowanie produktów konserwujących nie jest bezpieczne. Problem tkwi w nieodpowiedzialnym stosowaniu zbyt wysokich stężeń konserwantów w produktach kosmetycznych, co przyczynia się do zwiększania ryzyka występowania niepożądanych objawów. Cała nadzieja w stworzeniu zaufanej instytucji, która będzie w stanie kontrolować firmy, sprawdzając stężenia i rodzaje substancji dodawanych do produktów, które codziennie stosujemy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *