Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry

Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry jest znaczącą chorobą, która każdego roku dotyka kilkadziesiąt mln osób w Ameryce i Europie. Prawidłowa diagnoza choroby jest w stanie znacznie ograniczyć jej rozwój.

Po przeprowadzeniu alergicznych testów płatkowych i znalezieniu powodu pojawiania się choroby pacjent powinien zostać poinformowany przez lekarza jak należy postępować i czego unikać, aby nie doprowadzić do zapalania skóry. Pacjenci, którzy są w stanie przestrzegać unikania alergenów wywołujących reakcje skórną obserwują długotrwałe okresy wolne od jakichkolwiek objawów. Testy płatkowe zapewniają każdemu pacjentowi skuteczną i szybką diagnozę. Chociaż alergiczne kontaktowe zapalenie skóry nie jest uleczalne, wiele osób będzie osiągać całkowitą remisję poprzez gorliwe unikanie substancji alergizujących. Niezwykle ważna jest również pielęgnacja codzienna z wykorzystaniem odpowiednich produktów.

Osoby chorujące na alergiczne kontaktowe zapalenie skóry powinny bezwzględnie stosować kosmetyki do skóry wrażliwej ze względu na ich „ubogi” skład. Kosmetyki do skóry wrażliwej znacznie ograniczają prawdopodobieństwo występowania kontaktowego zapalenia skóry ponieważ większość alergii kontaktowych powstaje na skutek produktów codziennego użytku proszku do prania, szamponu, żelu pod prysznic itp. Wynika to z wysokich stężeń niektórych substancji konserwujących, barwiących lub zapachowych.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *