Ach, te zmarszczki!

Z biegiem czasu promieniowanie UV powoduje, iż nasz skóra zaczyna się starzeć. Powoli zanikają włókna strukturalne skóry zbudowane z kolagenu i elastyny. Zauważamy obwisłą skórę na twarzy, szyi i ramionach.

Używki takie jak palenie papierosów przyczynia się do powstawanie zmarszczek. Ludzie, którzy palą, mają więcej zmarszczek niż osoby niepalące w tym samym wieku, typie cery i historii ekspozycji na słońce. Przyczyna tej różnicy nie jest jasna. Wiele produktów dostępnych obecnie na rynku zapewnia zlikwidowanie zmarszczek w miesiąc. Według American Academy of Dermatology produkty takie jak krem do skóry dojrzałej w przeciągu miesiąca są w stanie nawilżyć suchą skórę, złagodzić objawy pieczenie, czy nawet rozjaśnić przebarwienia. Jednak nie są one w stanie w pełni zlikwidować zmarszczek. W tym czasie, tylko produkty, które zostały zbadane pod względem bezpieczeństwa i skuteczności oraz zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA) są w stanie usunąć zmarszczki. Są to produkty medyczne służące do iniekcji podskórnej stosowane w medycyny estetycznej.

Oczywiście nikt nie podważa jakiejkolwiek skuteczności produktów, takich jak krem do skóry dojrzałej. Jednak, aby uzyskać widoczny efekt spłycenia zmarszczek przy stosowaniu kremów, potrzebujemy znacznie więcej czasu niż miesiąc i na pewno nie jesteśmy w stanie usunąć bardzo głębokiej bruzdy.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *